Új üzenet beírása
156
2010.12.06. - 16:16
dr. Dömötöri

  Kedves Rita!
A gyakori hólyaghurutnak nem a sav-bázis háztartás az oka. Furcsa is lenne, hiszen a vesék és az egész vizeletrendszerünk egyik fontos funkciója a szervezet sav-bázis haztartásának egyensúlyban tartása, így hol savas, hol lúgos a vizelet, ami teljesen természetes. Az áfonya kapszula fogyasztása teljesen fölösleges. El kell menni urologus szakorvoshoz részletes kivizsgálás céljából.
Bejegyzés törlése # 156
155
2010.12.06. - 16:11
dr. Dömötöri

  Kedves Zsófia!
Steroid kezelés után célszerű várni 3-4 hetet.
Bejegyzés törlése # 155
154
2010.12.03. - 18:27
Horváth Andrea
katicaandika@gmail.com

  Tisztelt Doktorúr!

7hete szültem és elszeretném kezdeni az Azáliát.Szoptatok és még nem menstruálok.Mikor kezdjem el bevenni az első szem tablettát?
Meddig és hogyan szedjem?
Válaszait előre is KÖSZÖNÖM!

Andi!
Bejegyzés törlése # 154
153
2010.11.12. - 15:15
Luna
senzafine@citromail.hu

  Tisztelt doktorúr!

Szeretném tanácsát kérni a következőkben: 20 éves lány vagyok,az Egyesült Királyságban élek. 1 éve szedem a Mercilon fogamzásgátló tablettát,meg is vagyok elégedve vele,(hatására elmúlt a PCO ami miatt rendszertelen volt a menstruációm )azonban észre vettem ,hogy híztam 10kilót,és sem edzés( heti 3 1-2 órás ),sem az étkezésre való odafigyelés mellett nem tudok fogyni. Arra gyanakszom,hogy a tabletta miatt van. Tegnap elmentem az itteni nőgyógyászatra és a doktornő azt mondta,hogy a legjobb lenne ha leváltanánk a tablettát implantátumra vagy IUSre, esetleg IUD-re (ő leginkább az első kettőt javasolta) Az lenne a kérdésem,hogy ön melyiket ajánlaná az én koromban?Párkapcsolatban élek,nincsen semmilyen érzékenységem,allergiám, szívbajom,vagy egyéb betegségem. Testalkatom is átlagos,most vagyok 69 kg, a tabletta előtt max 60kg lehettem. Az implantátum lenne szimpatikus számomra,de úgy tájékozódtam,hogy miután ez is hormon tartalmú egyrészt ugyan ott lennék mint a tablettával, illetve,hogy felborítja a ciklust,illetve annak menetét,továbbá ez is hízást okozhat. A IUSről pedig azt,hogy ilyen idős korban nem ajánlott,csak szülés után,illetve,hogy alhasi fájdalmat okozhat,átszakíthatja a méh falat,tehát nagyobb a kockázat.

Őszintén érdekel a véleménye.

Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Egy tanácstalan lány: Luna
Bejegyzés törlése # 153
152
2010.10.18. - 12:36
Rita

  Kedves Doktor úr!

Visszatérő hólyaghurutom van, ami igen kellemetlenné teszi az életemet. Nagyon odafigyelek a tisztálkodásra. A legutóbbi aktus alkalmával égő érzést éreztem, amit nem szoktam illetve a legutóbbi ilyen hólyaghurut előtt fordult elő ami 4 hónapja volt. A kérdésem hogyan lehetne ezen segíteni. Én azt gyanítom hogy a savas, lúgos kémhatás az oka. Szedek áfonya kapszulát amit eddig nagyon hatásosnak éreztem, igaz több márkát is kipróbáltam lehet nem túl szerencsés váltogatni ezeket? Esetleg a partnerem is szedje ezt a kapszulát?
Köszönöm a segítségét.
Bejegyzés törlése # 152
151
2010.09.28. - 19:39
Zsófia

  Tisztelt Doktor Úr!

Férjemmel fiatal házasként családalapításban gondolkodunk. Két hete férjemnek huzat miatt arcidegbénulása (Bell-féle bénulás) lett, melyre szteroidos (Solu-Medrol) infúziós kezeléseket kapott. Jelenleg már csökkenő adagokkal, szájon át kapja ugyanezt.
Kérdésem, hogy kell-e valamennyi időt várnunk, ha babát szeretnénk vagy nincsenek mellékhatásai a gyógyszereknek? Esetleg érdemes 1-2 hónapot várni? Befolyásolják a szteroidok a hímivarsejtek működését? Mi erről a véleménye?
Válaszát előre is köszönöm!
Bejegyzés törlése # 151
150
2010.09.28. - 12:17
katalin

  Köszönöm szépen válaszát kedves doktor!
Még annyit kérdeznék h a gyógyszer szedése elött rendszeresen jött meg mindig a havim most meg nem!
ugye ez nem jelenti azt h esetleg terhes lennék?
hiszen folyamatosan szedem a gyógyszert?
vagy nem nyújt elég védelmet?!
kérem válaszoljon!
előre is köszönöm!
Bejegyzés törlése # 150
149
2010.09.27. - 19:51
dr. Dömötöri

  Kedves Katalin!
Az Azaliát folyamatosan kell szedni, szünet nélkül. A menstruáció nem feltétlen jelentkezik szoptatás alatt. Az sem kóros, ha megjön, az sem ha nem jön meg. Szoptatás végén viszont célszerű áttérni ciklusos fogamzásgátlóra.
Bejegyzés törlése # 149
148
2010.09.24. - 10:44
Katalin

  Kedves Dr.!
olyan kérdéssel fordulok Önhöz hogy 3 hónappal ezelött szültem és elötte nemszedtem semmilyen fogamzásgátló gyógyszert!
most elkezdtem szedni az Azalia nevű gyógyszert mivel szoptatok még ezt írták fel,és mult hónapba össze vissza véreztem de ebben a hónapban még nem jött meg a havim?
mi lehet ennek az oka!?
mivel a tájékoztató papíron azt írják folyamatosan kell szedni a gyógyszert szünet nélkül én igy is tettem mikor elfogyott az első levél gyógyszer röktön kezdtem a másikat!
jol tettem vagy várni kellett volna pár napot h megjöjjön a havim?
kérem segítsen h folyamatosan szedjem továbbra is vagy ha elfogy a levél megint várjak pár napot?
előre is köszönöm!
Bejegyzés törlése # 148
147
2010.09.18. - 22:53
dr. Dömötöri

  Kedves Tímea!
Drasztikus fogyókúra képes megváltoztatni a menstruéciós szokásokat, leggyakrabban az átlagosnál kevesebbé, ill. ritkábbá válik, de előfordul, hogy gyakoribb lesz. Érdemes kíméletesebb fogyókúrát folytatni. Ha pedig mensese a következő ciklusban is eltér a megszokottól, forduljon nőgyógyászhoz! Felfázás nem szokott változást okozni a mensesben.
Bejegyzés törlése # 147
[Utolsó bejegyzés] Oldal # ... 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  ... of 24 [Első bejegyzés]